Įžvalgos

Mano įžvalgos inovacijų, valdysenos, ateities tendencijų ir kitomis temomis

Visuomenės evoliucija: Tarp velnio ir gilios mėlynos jūros

1994-aisiais garsus saugumo ekspertas Robert Kaplan straipsnyje „The Coming Anarchy“ teigė, kad Šaltojo karo pabaiga nesukurs taikos ir saugumo, o atvirkščiai – laisvas žmonių judėjimas į Vakarų šalis sukels chaosą, …

Visuomenės evoliucija: Tarp velnio ir gilios mėlynos jūros Read More »

Skaityti daugiau

Ar demokratija paseno?

Konferencijoje EBIT kartu su Vladimiru Laučiumi, Linu Kojala ir Robertu Dargiu sprendėme įdomų klausimą – ar reikia reformuoti demokratiją? Nejaugi ji paseno? Juk demokratija – iš lėto veikiantis mechanizmas, o …

Ar demokratija paseno? Read More »

Skaityti daugiau

Kaip sukurti kūrėjų visuomenę? Duoti prasmės!

Mano svajonė – kad ateityje eilinis Lietuvos pilietis, susidūręs su iššūkiu, sakytų ne „viskas blogai ir valdžia kalta“, o – „GERAS! KOKIA ĮDOMI PROBLEMA!” Bet apie viską iš eilės. Džiaugiuosi …

Kaip sukurti kūrėjų visuomenę? Duoti prasmės! Read More »

Skaityti daugiau

Apie laimę ir lietuvius

Kovo 20 – Tarptautinė laimės diena. Prigimtinė žmogaus teisė yra būti laimingam. Laimė – subjektyvus jausmas, šiek tiek koreliuojantis su BVP, bet nebūtinai. Karą į šoną, pakalbėkime apie laimę. Ar …

Apie laimę ir lietuvius Read More »

Skaityti daugiau

Arkliai kosmose ir Lietuvos ateities scenarijai

Jeigu JAV kongresas patvirtins NASA planą, po 50 metų nuo “Apollo 17” žmonės grįš į Mėnulį. Pilotinė “Artemis” misija įvyktų šiemet, kita – po poros metų. Šam 20 milijardų dolerių …

Arkliai kosmose ir Lietuvos ateities scenarijai Read More »

Skaityti daugiau

Lietuva 2050 – kokios vizijos reikia Lietuvai?

Praėjusią savaitę Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės kvietimu prisijungiau prie Valstybės pažangos tarybos ir Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ rengimo. Strategijos pradžios renginyje diskutavome – kokia turėtų būti Lietuvos ateities vizija? …

Lietuva 2050 – kokios vizijos reikia Lietuvai? Read More »

Skaityti daugiau

Vidutinių pajamų spąstai

Pasiekti aukštų pajamų lygį pasaulyje pavyksta maždaug dešimčiai iš šimto vidutines pajamas turinčių šalių, o itin aukštų – dar mažiau. Vidutinių pajamų spąstai apibūdina situaciją, kai augimas sustoja pasiekus tam …

Vidutinių pajamų spąstai Read More »

Skaityti daugiau

Eksperimentavimas kaip strategija. Ar gali inovacijos tapti viešojo sektoriaus veiklos rodikliu?

Ar Lietuva gali būti tokia valstybė, kurios pagrindas – eksperimentavimas ir inovacijų kūrimas? Kokius žingsnius turime žengti kuriant inovatyvų viešąjį sektorių?

Skaityti daugiau

Prenumeruokite mano naujienlaiškį

Užsiregistruokite, kad pirmi sužinotumėte apie naujausias mano įžvalgas.